Baza wiedzy

Mrożone owoce i warzywa – czy warto je jeść?

Toczy się wiele dyskusji wokół mrożonych warzyw i owoców. Głównym zarzutem jest to, że nie są tak bogate w wartości odżywcze jak ich świeże odpowiedniki - i to prawda do pewnego stopnia.

Czytaj dalej

Jak myślicie po co nam witaminy i minerały? Część II

Witaminy, podobnie jak minerały, są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju psychofizycznego. Mimo, że potrzebujemy ich w niewielką ilość, większość witamin musimy pozyskać z posiłków jakie codziennie spożywamy. Dlatego tak ważna jest dobrze zbilansowana dieta bogata w składniki odżywcze i witaminy.

Czytaj dalej

Jak myślicie po co nam witaminy i minerały? Część I

Niedobór witamin i minerałów może zaburzyć prawidłowy rozwój i funkcjonowanie naszego organizmu, a nawet zagrażać życiu i zdrowiu. Składniki mineralne to pozostałości w postaci popiołu
i stanowią zaledwie 4% masy ciała. Nasz organizm nie ma możliwości ich wytworzenia
i możemy ich dostarczyć prawie wyłącznie w dobrze zbilansowanej diecie.  Minerały dzielimy na dwie grupy: makroelementy i mikroelementy.

Czytaj dalej

Zupa dyniowa na mleczku kokosowym

Spróbuj naszej propozycji na gęstą zupę dyniową z mleczkiem kokosowym w nieco orientalnym stylu.

Czytaj dalej

Sałatka z fasolką szparagową i kurkami

Lekka i zdrowa sałatka na ciepło z ekologiczną fasolką szparagową i kurkami to idealna propozycja na podwieczorek. 

Czytaj dalej

Cannelloni ze szpinakiem

Nasze cannelloni z ekologicznym szpinakiem sprawdzi się świetnie jako kolacja dla 4 osób. To wegetariańskie danie, którego podstawą jest tradycyjny włoski makaron przypominający rurki o średnicy około 3 cm. Przyjęło się, że makaron pochodzi z Sorrento, a nazwę zawdzięcza podobieństwu do trzciny.

Czytaj dalej
1 2 3