Baza wiedzy

Pudding chia z naszym ekologicznym mrożonym mango oraz granolą

Przepis na zdrowy, smaczny i szybki deser? Bardzo proszę! Pudding chia z naszym ekologicznym mrożonym mango oraz granolą Składniki na dwie porcje: ▪ 3 łyżeczki nasion chia ▪ 1 szklanka mrożonego mango 2beBIO ▪ 3 łyżki granoli ▪ 1 szklanka mleka migdałowego ▪ 1/2 szklanki gęstego jogurtu naturalnego ▪...

Czytaj dalej

Super zdrowy zielony koktajl 2beBIO

Zielone koktajle to najprostszy sposób na dostarczenie organizmowi niezbędnej ilości warzyw i owoców.

Czytaj dalej

Mrożone owoce i warzywa – czy warto je jeść?

Toczy się wiele dyskusji wokół mrożonych warzyw i owoców. Głównym zarzutem jest to, że nie są tak bogate w wartości odżywcze jak ich świeże odpowiedniki - i to prawda do pewnego stopnia.

Czytaj dalej

Jak myślicie po co nam witaminy i minerały? Część II

Witaminy, podobnie jak minerały, są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju psychofizycznego. Mimo, że potrzebujemy ich w niewielką ilość, większość witamin musimy pozyskać z posiłków jakie codziennie spożywamy. Dlatego tak ważna jest dobrze zbilansowana dieta bogata w składniki odżywcze i witaminy.

Czytaj dalej

Jak myślicie po co nam witaminy i minerały? Część I

Niedobór witamin i minerałów może zaburzyć prawidłowy rozwój i funkcjonowanie naszego organizmu, a nawet zagrażać życiu i zdrowiu. Składniki mineralne to pozostałości w postaci popiołu
i stanowią zaledwie 4% masy ciała. Nasz organizm nie ma możliwości ich wytworzenia
i możemy ich dostarczyć prawie wyłącznie w dobrze zbilansowanej diecie.  Minerały dzielimy na dwie grupy: makroelementy i mikroelementy.

Czytaj dalej

Zupa dyniowa na mleczku kokosowym

Spróbuj naszej propozycji na gęstą zupę dyniową z mleczkiem kokosowym w nieco orientalnym stylu.

Czytaj dalej
1 2 3