Nasza historia

Nasza historia

W 2beBIO wierzymy, że dbanie o zdrowie należy zacząć od wnętrza. Jakość tego, co jemy, ma bezpośredni wpływ na późniejsze samopoczucie oraz kondycję i odporność organizmu. W myśl tej zasady tworzymy ekologiczne produkty 2beBIO: odpowiedź na potrzeby osób, które chcą odżywiać się jednocześnie smacznie i pełnowartościowo. Poznajmy się lepiej!

Misja 2beBIO

Ekologicznie

Prezentujemy smak i zdrowie jako duet doskonały pod postacią ekologicznych produktów. Nie stosujemy syntetycznego nawożenia oraz środków ochrony roślin, wydłużyliśmy natomiast płodozmian upraw, co umożliwia im naturalny proces wzrostu. Powód naszych działań jest prosty: w trosce o zdrowie nie idziemy na kompromisy.

W rytmie slow

Celebrujemy życie bez pośpiechu, a jego nieodłączną częścią są posiłki z bliskimi. To okazja do wspólnego spędzania czasu i pielęgnacji relacji z tymi, którzy są dla nas najważniejsi.

Mała firma, wielka troska.

W 2beBIO badamy surowiec na każdym etapie produkcji: od momentu wysiewu aż po produkt przetworzony, który trafia na Twój stół. Na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie, dlatego troska o jakość towarzyszy nam nieustannie.

Krótka podróż do przeszłości słowami Artura Tymińskiego

Krótka podróż do przeszłości słowami Artura Tymińskiego

Zieleń to nie kolor – to także sposób życia. Zielona energia, recykling odpadów, ekologiczna żywność… - o tym się mówi, to jest modne. Ale przecież nie o modę tu chodzi. Czy wiemy co jemy? W całej Unii Europejskiej funkcjonuje system kontroli i produkcji, który działa podobnie na całym świecie, z małymi odmianami - jest trochę inny w UE, trochę inny w krajach azjatyckich, trochę inny w Ameryce - ale wszędzie zbliżony. Przede wszystkim rolnik musi produkować metodami ekologicznymi. W dwóch zdaniach: bez środków chemicznych - bez nawozów sztucznych, herbicydów, pestycydów... Może używać naturalnych nawozów, środków biologicznych, ale nie może chemicznych.

1994

Moja żona była w pierwszej ciąży. Jako mąż i przyszły tata, chciałem zapewnić jej dostęp do wszystkiego, co najlepsze: od opieki medycznej po pełnowartościowe i zdrowe jedzenie. Mieszkaliśmy w Nowym Jorku, gdzie rynek produktów ekologicznych zaczynał intensywnie się rozwijać. Z zaangażowaniem zacząłem się go uczyć. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że będzie to przygoda na lata.

1998

Wróciliśmy do Polski. Wykorzystałem zdobytą wcześniej wiedzę i założyłem markę Symbio: chciałem, aby zdrowe, wysokiej jakości produkty, były dostępne również dla polskich konsumentów. Pierwszą dostawę ekologicznych warzyw i owoców dostarczyłem własnym samochodem – Hondą Civic Coupe do magazynu marketu E.Leclerc w Lublinie. Miny magazynierów, gdy pokazałem im 300 kg produktów w osobówce, były bezcenne.

2012

Przyszedł czas na zmiany. Odszedłem z Symbio i razem z Thorstenem Ullbrichem stworzyłem firmę Bio Berry, gdzie do dzisiaj zajmujemy się produkcją i przetwórstwem ekologicznych owoców. Pracujemy w 15-osobowym zespole, w którym codziennie każdy daje z siebie 100%. Jesteśmy mali, lecz nie przeszkadza nam to współpracować z największymi markami spożywczymi w Europie, takimi jak REWE, Carrefour, Auchan czy Lidl.

2018

Tworzymy własną markę produktów 2beBIO: dla najmłodszych, ich mam oraz każdego, kto chce zadbać o zdrową i pełnowartościową dietę. Pasja, praca, wiedza i zaangażowanie doprowadziły nas do momentu, w którymz morza dobrych idei wyłowiliśmy tą najlepszą i powołaliśmy do życia 2beBIO - serię ekologicznych produktów, które pokocha Twoje podniebienie. Na ten moment nie zdradzam już nic więcej, ale pamiętaj: nasza historia toczy się dalej...

Krótka podróż do przeszłości słowami Artura Tymińskiego