O nas

O nas

Jesteśmy małą, lubelską firmą z wieloletnią tradycją. Już w 1998 roku weszliśmy do zielonego sektora rynku jako Symbio i jesteśmy na nim do dziś, ale już jako Bio Berry. Ciągle podnosimy poprzeczkę, śledzimy trendy, by być jeszcze bliżej natury.

A jak się zaczęło?
Marki Bio Berry i 2beBIO współtworzą Artur Tymiński i Thorsten Ullbrich. Zaczęło się, jak to zwykle bywa, od prywatnych doświadczeń. Artur Tymiński zaczął się interesować produktami BIO, gdy jego żona zaszła w pierwszą ciążę. Mieszkał wtedy w Nowym Jorku i bacznie obserwował rynek. Co dalej? – zapytasz. Wrócił do Polski i jako jeden z pierwszych wkroczył na zielony sektor rynku jako Symbio.

Z kolei Thorsten Ullbrich zafascynował się produktami BIO dzięki swojemu teściowi. Zaczynał w firmie Ökohof Gemüsehandel GmbH, która działa na rynku europejskim od 30 lat. Ba! Dziś ją prowadzi. Specjalizuje się w produkcji mrożonych warzyw BIO i jest uznawany za pioniera BIO baby food. Jak tylko drogi Artura i Thorstena skrzyżowały się, powstało Bio Berry. Nie mogło być inaczej. Serio.

Wreszcie w 2018 roku powstała marka 2beBIO, jako córka większego konceptu Bio Berry. I zaczęła się przygoda. Bo wiesz, jak to jest – im dłużej owoc dojrzewa, tym jest lepszy. My dojrzeliśmy do tego, żeby nie tylko uszanować naturalny proces dojrzewania owoców, ale i do tego, by zadbać o ich środowisko.

Dziś mamy owoce i warzywa z najlepszych upraw polskich rolników, którzy tworzą z nami 2beBIO – naturalnie dobre produkty. Powiemy nieskromnie, że do takiego malinowego chruśniaka nie wstyd zaprosić nawet Leśmiana. Może powstałby jeszcze jeden romantyczny wiersz?

Misja 2beBIO

Ekologicznie

Prezentujemy smak i zdrowie jako duet doskonały pod postacią ekologicznych produktów. Nie stosujemy syntetycznego nawożenia oraz środków ochrony roślin, wydłużyliśmy natomiast płodozmian upraw, co umożliwia im naturalny proces wzrostu. Powód naszych działań jest prosty: w trosce o zdrowie nie idziemy na kompromisy.

W rytmie slow

Celebrujemy życie bez pośpiechu, a jego nieodłączną częścią są posiłki z bliskimi. To okazja do wspólnego spędzania czasu i pielęgnacji relacji z tymi, którzy są dla nas najważniejsi.

Mała firma, wielka miłość do owoców

W 2beBIO badamy surowiec na każdym etapie produkcji: od momentu wysiewu aż po produkt przetworzony, który trafia na Twój stół. Na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie, dlatego troska o jakość towarzyszy nam nieustannie.

Krótka podróż do przeszłości słowami Artura Tymińskiego

Krótka podróż do przeszłości słowami Artura Tymińskiego

Zieleń to nie kolor – to także sposób życia. Zielona energia, recykling odpadów, ekologiczna żywność… - o tym się mówi, to jest modne. Ale przecież nie o modę tu chodzi. Czy wiemy co jemy? W całej Unii Europejskiej funkcjonuje system kontroli i produkcji, który działa podobnie na całym świecie, z małymi odmianami - jest trochę inny w UE, trochę inny w krajach azjatyckich, trochę inny w Ameryce - ale wszędzie zbliżony. Przede wszystkim rolnik musi produkować metodami ekologicznymi. W dwóch zdaniach: bez środków chemicznych - bez nawozów sztucznych, herbicydów, pestycydów... Może używać naturalnych nawozów, środków biologicznych, ale nie może chemicznych.

1994

Moja żona była w pierwszej ciąży. Jako mąż i przyszły tata, chciałem zapewnić jej dostęp do wszystkiego, co najlepsze: od opieki medycznej po pełnowartościowe i zdrowe jedzenie. Mieszkaliśmy w Nowym Jorku, gdzie rynek produktów ekologicznych zaczynał intensywnie się rozwijać. Z zaangażowaniem zacząłem się go uczyć. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że będzie to przygoda na lata.

1998

Wróciliśmy do Polski. Wykorzystałem zdobytą wcześniej wiedzę i założyłem markę Symbio: chciałem, aby zdrowe, wysokiej jakości produkty, były dostępne również dla polskich konsumentów. Pierwszą dostawę ekologicznych warzyw i owoców dostarczyłem własnym samochodem – Hondą Civic Coupe do magazynu marketu E.Leclerc w Lublinie. Miny magazynierów, gdy pokazałem im 300 kg produktów w osobówce, były bezcenne.

2012

Przyszedł czas na zmiany. Odszedłem z Symbio i razem z Thorstenem Ullbrichem stworzyłem firmę Bio Berry, gdzie do dzisiaj zajmujemy się produkcją i przetwórstwem ekologicznych owoców. Pracujemy w 15-osobowym zespole, w którym codziennie każdy daje z siebie 100%. Jesteśmy mali, lecz nie przeszkadza nam to współpracować z największymi markami spożywczymi w Europie, takimi jak REWE, Carrefour, Auchan czy Lidl.

2018

Wreszcie w 2018 roku powstała marka 2beBIO, jako córka większego konceptu Bio Berry. I zaczęła się przygoda. Bo wiesz, jak to jest – im dłużej owoc dojrzewa, tym jest lepszy. My dojrzeliśmy do tego, żeby nie tylko uszanować naturalny proces dojrzewania owoców, ale i do tego, by zadbać o ich środowisko.

Krótka podróż do przeszłości słowami Artura Tymińskiego