DLACZEGO BIO?

DLACZEGO BIO?

Dlaczego BIO? To bardzo dobre pytanie. Od lat jesteśmy na rynku i obserwujemy różne trendy żywieniowe. Produkty BIO od dłuższego czasu cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów. Jak myślisz, dlaczego?

Dlatego, że proces ich wytworzenia na każdym etapie podlega ścisłej kontroli. Badamy glebę, na której rośnie roślina, ale także wszystkie inne pola dookoła. Później, wraz ze wzrostem owoców, badamy je na różnych etapach rozwoju. Ale nie myśl sobie, że urządzamy im musztrę. Ależ skąd! Nasze owoce mają pełen luz – wygrzewają się w słońcu, kołyszą na gałęziach i kuszą swoim wdziękiem wszystkie szpaki w okolicy. Na szczęście gospodarze czuwają nad ich bezpieczeństwem.

Wiele osób myśli, że jeśli kupi owoce lub warzywa mrożone – straci ich walory smakowe lub odżywcze. Nic bardziej mylnego. Trzeba ci wiedzieć, że mrożenie to nic innego, jak szybkie schłodzenie produktów do maksymalnie -30°C, a potem przechowywanie ich w około -18°C. Owoce są przewożone tuż po zbiorze do skupu, a następnie do mroźni. Dzięki tak opracowanej metodzie zachowujemy niemal wszystkie ich wartości odżywcze. Co ciekawe, świeże owoce, które pokonują kilometry do sklepów i marketów z każdą minutą tracą swoje walory. Są więc mniej odżywcze niż nasze produkty.

Dlatego właśnie nazywamy się specjalistami od BIO – dbamy o najlepszą uprawę i najkrótszą drogę surowca do nas, by podarować ci to, co naturalnie dobre. I już wiesz, skąd nasze motto – Fresh-Frozen, czyli świeżo zamrożone.

W Rolnictwie Ekologicznym nie stosujemy:

pestycydów

pestycydów

środków konserwujących

środków konserwujących

sztucznych nawozów

sztucznych nawozów

GMO

GMO

polepszaczy  smaku

polepszaczy smaku

Certyfikat BIO PL-EKO-01

Certyfikat BIO

Europejski Znak Rolnictwa Ekologicznego to gwarancja pochodzenia i sposobu produkcji każdego ekologicznego produktu. Ten symbol to pewność, że produkt został przygotowany w zgodzie z europejskimi normami w ramach Rozporządzenia Rady WE 834 z 28 czerwca 2007 roku.

Pobierz certyfikat

Baza wiedzy

Mrożone owoce i warzywa – czy warto je jeść?

30 października 2019 Brak komentarzy

Artykuł przeczytasz w ciągu 3 minut. Toczy się wiele dyskusji wokół mrożonych warzyw i owoców. Głównym zarzutem jest to, że nie są tak bogate w wartości odżywcze jak ich świeże odpowiedniki – i to prawda do pewnego stopnia. W dużym uproszczeniu mrożenie to szybkie schłodzenie produktów najczęściej do temperatur...

Czytaj dalej